המלצת לקוחות

פרופ' אורי רוזנשיין, מנהל מח' קרדיולוגיה מרכז רפואי בני-ציון:

אנחנו משפחה צרכנית כבדה של שמן זית (כ-40 ליטר לשנה). עד לאחרונה  קנינו את השמן לאחר המסיק מיצרנים שונים. בנובמבר 2013, קנינו שמן זית מכרם רות. השמן היה משני זנים: פישולין וקורטינה. כל בני הבית שמו לב מיד לאיכות השמן, לטעם הנפלא אשר אינו אגרסיבי ולארומה העדינה אשר אינה אנמית. השמן גירה את החיך באופן נעים ללא השארת טעמי לוואי: כל מה שעושה שמן זית טוב לנפלא ונדיר כל כך.
הדעות בבית נחלקו לשני מחנות בנוגע לזן היותר טעים מבני שני הסוגים הנפלאים. למותר לציין שבקצב בו צרכנו את השמן (ומאחר וגם חילקנו בקבוקים לחברים ובני משפחה), מצאנו את עצמנו מהר מאוד עם טיפות השמן האחרונות ובצפייה רבה למסיק הצפוי באוק'-נוב' 2014.

מלבד העונג הצרוף הנלווה לצריכת שמן הזית של כרם רות, אני ממליץ כרופא לב על צריכת שמן זית ובשפע. הדיאטה הים-תיכונית, הוכיחה עצמה רפואית במחקרים קפדניים, כמונעת מחלות לב באופן דרמטי, הן אצל אנשים בריאים והן אצל אנשים שלקו בעבר באירוע לבבי. הדיאטה הים-תיכנות מבוססת על אכילת שמן זית, פירות, ירקות טריים ודגים.

אז לא לשכוח לחתוך עגבניה טריה, לטפטף שמן זית מכרם רות ולהתכונן לטעם גן עדן. מי אמר שאי אפשר להנות מאוכל בריא…

עופר עינב, מנכ"ל חברת: IS-4 International Consulting, מושב בני עטרות:

כחובבים וצרכנים של שמן זית (בין 5-6 גלונים בשנה), אנחנו מחפשים רק שמן זית איכותי, אוטנטי וללא תוספים (ראו פרסומים בנושא זיוף שמן זית ושימוש בתוספים…). מאד שמחנו לגלות ששמן הזית מתוצרת כרם רות הוא אמיתי!!!, טעים, ארומטי, ובעיקר "לא תופס" בגרון (תחושת צריבה שמאפיינת לעיתים שמן זית שמיוצר בכבישה קרה)….
אנחנו שמחים ששמן הזית של כרם רות – הפך להיות שמן הבית שלנו, וממליצים עליו בחום

אלישבע זלצר, אדריכלית ועיתונאית, כותבת את בלוג "המשוטטת", תל אביב:

רותי ואהוד הגשימו חלום: נטעו כרם וכעת כבר מוסקים. אני שמחה להיות שותפה לחלום ולצרוך את השמן האיכותי שלהם. אחרי שקראתי באתר את התיאור של זן הקורטינה שרכשתי מעצי הכרם הצעיר – הבנתי למה השמן היה לי כה טעים: אהבתי את הארומה והמרירות שלו ובעיקר את טעמו הדומיננטי. החלפתי את השמן הסורי בו נהגתי להשתמש בשמן זית מזן קורטינה של כרם רות.
ממליצה לטעום ולהתחדש בטעמי שמן פחות מוכרים.
לבלוג המשוטטת