20604158_1779540165669745_7849918637014112687_n

על שמן זית ומיתוסים שכיחים

האם צבע השמן מעיד על איכותו? האם צמיגות השמן מצביעה על איכותו? קצת על מיתוסים ודעות קדומות הנוגעים לשמן זית..

כולל ציטוט מפוסט שפרסם אהוד סוריאנו, מבכירי טועמי שמן הזית בארץ, בפייסבוק באוגוסט 17:
לפני כמה ימים התקשר אלי אדם (נחמד מאוד) שסיפר לי את הסיפור הבא: הוא רכש שמן זית ממגדל זיתים, וחושד שהשמן מזויף.

- "מהם הסימנים שהעידו בעיניך על זיוף?" שאלתי סקרן

- "ובכן ראשית", הוא החל לפרט, "השמן בהיר. אין לו צבע ירוק של שמן זית"

- "שנית, השמן צלול לחלוטין והמגדל אומר שהוא סינן אותו, נראה לי חשוד כל העסק הזה".

- "מה עוד?" התעניינתי.

- "שפכתי קצת מהשמן על צלחת והוא מתפזר לכל הכיוונים. אין לו את הצמיגות שיש לשמן זית. וגם כשטיגנתי איתו ביצה לא היה לו ריח של שמן זית"

- "זה הכול?

- "לא יש עוד משהו. מישהי אמרה לי באיזו קבוצה בפייסבוק שאם מערבבים שמן זית אמיתי עם שמן קנולה ומקפיאים, אז אם נוצרות שתי פאזות [ז"א רואים את שמן הזית בצד אחד של הבקבוק ואת הקנולה בצד השני, בצבעים שונים]. ניסיתי את זה אבל זה לא הלך. אולי זה סתם."

- "זה באמת סתם", לא התאפקתי

- "אז מה אתה אומר? הכול צועק לי מ-ז-ו-י-ף !"

אז האם באמת כצעקתה? לא ולא.
אין קשר,  בין צבע השמן ואיכותו. שמן מזויף יכול להיות צבוע בצבע מאכל ירוק ולהיראות מזמין ו"אותנטי" ושמן זית מעולה יכול להיות בעל צבע צהוב חיוור.

אין קשר,  בין מידת העכירות של השמן ואיכותו. לאחר עצירת השמן בבית הבד הוא עכור מאחר וההשמן מכיל חלקיקים זעירים של פרי הזית. בדרך כלל שמן במצב זה הוא עתיר טעמים וארומות. אך לאחר מספר שבועות בהם נהנה משמן "ראשון המסיק", רצוי לסנן את השמן מאחר וחלקיקי הזית הנשארים בתכולתו, עלולים להתקלקל.מאידך, יש לשים לב האם הצטברו משקעים בתחתית המיכל או הבקבוק. משקעים אלו מעידים על שמן שקרוב לוודאי הוא מקולקל או יתקלקל במשך הזמן מכיוון שהמשקעים אלו מכילים פטריות, עובשים וטיפות מים זעירות שתורמות לחיי מדף קצרים וקלקול מוקדם של השמן. טוב עשה אותו מגדל שסינן או הפריד את המשקעים מהשמן ומכר שמן צלול.

אין קשר בין צמיגות השמן והדרך בה הוא מתפשט בצלחת לאיכותו. פראמטרים אלו אולי אומרים משהו למגדת עתידות או "קוראת בשמן", אבל על איכות השמן, כמו גם האם הוא מזויף או לא, לא ניתן ללמוד כלל. לזה מצטרפים מיתוסים שונים כמו "מבחן המקרר", לפיו שמן זית שאינו נקרש/מתגבש במקרר אינו אמיתי, מריחה של השמן על גב/כף היד וקביעת איכותו על פי הדרך בה הוא נספג בעורו אפילו השטות של הפאזות השונות הנוצרות בעת ערבוב עם שמן אחר, כפי שתוארה על יד האדם הנחמד – כולם אינם מבחנים טובים ומהימנים לאיכות השמן וקביעה האם מדובר בזיוף או לא.

- "אז איך ניתן לדעת בצורה "עממית" אם השמן אכן אמיתי או לא" שאל הבחור.

אין דרך "עממית" או ביתית לדעת האם השמן שרכשתם הוא איכותי או לא כמו גם האם מדובר בשמן זית אמיתי או לא. אתה יכול לשלוח אותו לפאנל טועמים של שמן זית (נכון להיום הבדיקה של שמנים בפאנל טועמים היא ללא עלות) ושם ניתן לברר את האיכות האורגנולפטית של השמן ואפשר לשלוח אותו למעבדה (בדיקות הכרוכות מן הסתם בתשלום כספי), שם ניתן לברר מהי האיכות הכימית של השמן.

המלצתי – קנו שמן זית ממגדל שאתם מכירים, ממקור אמין, מבית בד. בניגוד לדעה הרווחת, זיוף שמן זית נמצא היום בשוליים וכלל אינו נפוץ. רוב גדול של שמן הזית המגיע לצרכנים הינו אמיתי לחלוטין.

האם הוא גם איכותי? שילחו את השמן לפאנל טועמים ונברר…..

בכרם רות, כרם זיתים משפחתי ואינטימי, השוכן בשדות מושב שבי-ציון, אנו מגדלים ומטפחים באהבה רבה, עצי זית מהזנים: קורטינה, פישולין וברנע. אנו מביאים אל שולחנך מגוון שמני זית זניים עם ארומה וטעם ייחודיים לכל זן וכן את שמן "הבית" המאוזן וההרמוני. כל השמנים שלנו באיכות כתית מעולה והם יוצרו בקפידה מזיתי המסיק האחרון. אתה מוזמן לקרוא בהרחבה על שמני הזית שלנו

את שמני הזית, בכל אחד מהזנים, ניתן לרכוש באריזה של בקבוק (0.75 ליטר) או פח (5 ליטר)

לאפשרויות רכישה, מחירים והזמנה » לחץ כאן

עוד באותו עניין »